poster

Beteja në Kreshten Haksou

Hacksaw Ridge (2016)

Dramë, Histori, Luftë, Biografi | Australi, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mbretëria e Bashkuar, Kinë
Regjia: Mel Gibson
CineStar A&T RS | e diel, 31 mars 2024 | 20:00

Vlerësimi: 8.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.8/10
(88 Voto)

PëRMBLEDHJE

Një nga filmat më pacifistë të viteve të fundit., Kjo është historia e vërtetë e mjekut ushtarak amerikan Dezmond Dos (Andrew Garfield) që refuzoi të vriste dhe u bë amerikani i parë që mori medalje lufte pa shkrepur armë

Fotot

Beteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten HaksouBeteja në Kreshten Haksou

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Testamenti i Rinisë (2014)

  image
  Alicia Vikander. Bazuar në autobiografinë best-seller të Vera Britën, një studente e Universitetit të Oksfordit, e cila gjatë Luftës së Parë Botërore, braktisi...
 • JUL CEZARI (2002)

  image
  Vështrim epik i Jul Cezarit, diktatorit të fundit të Romës, vdekja e të cilit gjithashtu sinjalizoi fundin e Republikës Romake. Kronika e fushatave të tij në Gali...
 • Linkolni (2012)

  image
  Me regji të Steven Spielberg. Me Daniel Day-Lewis, Sally Field, Tommy Lee Jones, Joseph Gordon-Levitt, vjen filmi fitues i 2 çmimeve Oskar. Një realizim...
 • Mongolët (2007)

  image
  Historia e jetës së vështirë, vuajtjeve dhe betejave të Xhenxhis Khanit, njeriut që bashkoi fiset mongole dhe nisi pushtimin më të madh në historinë e botës....
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.