poster

Shoqëria e Dëborës

(2023)

Dramë, Thriller, Histori, Dokumentar, Aventurë, Biografi, Mister | Spanjë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Uruguai, Kili
Regjia: J.A. Bayona
Tring Super | 10.7.24 | 21:40

Vlerësimi: 7.7/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9.6/10
(31 Voto)

PëRMBLEDHJE

Kandidat për cmimin Oskar 2024 si "Filmi më i mirë i huaj". Histori e vërtetë. Viti 1972, forcat Ajrore të Uruguajit, duhet të transportojnë një ekip regbi në Kili. Tragjedia ndodh. Ata përplasen në zemrën akullnajore të Andeve, një nga mjediset më të paarritshme dhe armiqësore të planetit. Tani, mbijetesa bëhet një përpjekje në grup, e cila varet nga vendimet që do të marrin.

Rishikime


Ska rishikime
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.