poster

The Wedding March

The Wedding March (2016)

Dramë, Familjar, Komedi, Romancë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kanada

Vlerësimi: 6.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.2/10
(9 Voto)

PËRMBLEDHJE

Long divorced workaholic Olivia Pershing née Phillips, a Long Island stager, is getting remarried, to her pseudo business partner, equally workaholic Josh Johnson, a high end real estate agent. If they had their way, they would get married in a simple civil ceremony, however they are letting Olivia's daughter, Grace Pershing, arrange a small weekend getaway wedding for them, no major questions asked on their end. Grace believes they are unromantic, epitomized by the fact that her mother desentimentalizes spaces for a living, hence the reason why Grace wants to arrange something special for them. Grace chooses to hold the festivities at the Willow Lake Inn, a lakefront Vermont country property, Julie Turner, on behalf of the Inn, making most of the arrangements locally. When the band that Grace chooses to perform at the ceremony cancels at the last minute, Julie even arranges for an alternate, namely her father, the Inn owner who has always had music in some form in his life, it which ...

Fotot

The Wedding March

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Heronjtë (2010)

  image
  Një njeri është ne makinë nga ana fshatit në një nxitim për të marrë në një takim të rëndësishëm të biznesit. Mendja e tij është e preokupuar me mendimet rreth...
 • Familja Xhonses (2009)

  image
  Demi Moore, David Duchovny. Një familje në dukje perfekte, shpërngulet në një lagje të shoqërisë së lartë. Por ndërkohë që të gjithë përpiqen të ndjekin stilin e...
 • Klori (2013)

  image
  Një familje nga lagjja provon të ruajë jetën luksoze në shoqërinë shumë materialistike të Anglisë së Re. Kur bashkëshortja klimakterike shtyp burrin e vet të...
 • Spiunia Herriet (1996)

  image
  Spiunia më e suksesshme 11 vjeçare e botës quhet Harrieta. Në fakt ajo ëndërron të bëhet shkrimtare dhe shkruan për gjithçka që i zë syri. Por një ditë shokët e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.