Vlerësimi: 6.6/10

PËRMBLEDHJE

Aksioni i filmit është vendosur në krahinën midis Norvegjisë dhe Suedisë, ku takojmë një grup burrash të fëlliqur; Oscar-in, Thor-in, Billy-in dhe Tresko-n (Prizë), të cilët ndajnë një të kaluar kriminale. Ata punojnë në një fabrikë të çuditshme në mes të askund në prodhimin e pemëve prej plastikut për Krishtlindjet. Por janë edhe kumarxhinjtë. Si shumica e njerëzve kurrë nuk kanë fituar asgjë, deri më tani! Ky është një tregim për një moment, kur me të vërtetë kanë fituar 1,739,361 korona norvegjeze, numrin absolutisht të pandarë për katër pjesë plotësisht të barabart ... dhe atëherë fillon qejfi!

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.