PËRMBLEDHJE

Duke kërkuar të largohet nga bota e tij që po vdes, shamani Gulkdan përdor një magji të errët për të hapur një portë në mbretërinë e Azerothit. Përkrahur nga luftëtari i egër Blackhand, Gulkdan organizon klanet e orkëve në një ushtri pushtuese të quajtur Hordhia. Bashkimi për të mbrojtur Azerothin nga këta pushtues kërcënues janë Mbreti Llane, lufta e fuqishme e Anduin Lothar dhe magjistari i fuqishëm Medivh. Ndërsa dy ushtritë përplasen, udhëheqësit nga secila anë fillojnë të pyesin nëse lufta është e vetmja përgjigje.

Fotot

Warcraft: ZanafillaWarcraft: ZanafillaWarcraft: Zanafilla

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • 007 - Misioni Vetetima (1965)

  e shtunë
  image
  James Bond vazhdon në misionin e tij të katërt, me qëllimin e tij për të rimarrë dy bomba të vjedhura. Ata janë marrë nga organizata e keqe SPECTER. Bota është...
 • Misioni Kajro (2006)

  e shtunë
  image
  Është viti 1955 dhe marrëdhëniet midis Egjiptit dhe Francës janë tepër të tensionuara. Hubert Bonisseur de la Bath, një spiun francez, është në Kajro për të...
 • Kin - Arma Vdekjeprurëse (2018)

  e shtunë
  image
  Një djalë i ri gjen një armë misterioze, të cilën e përdor për të shpëtuar jetën e vëllait të tij. Por nga ky moment ata do të ndiqen këmba-këmbës nga agjentë...
 • Kodi i egër i perëndimit (2010)

  e shtunë
  image
  Një komunitet i qetë, i cili është nën sundimin kanadez tronditet nga ardhja e një kauboji të plagosur, që njihet thjesht si The Montana Kid, një i kërkuar për...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.