poster

Jane Eyre

Jane Eyre (1997)

Dramë, Romancë | Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Robert Young

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.0/10

PËRMBLEDHJE

Charlotte Bronte's classic tale of a young orphaned girl who struggles to survive the harsh treatment of a boarding school to become governess to a precocious child. But it is the troubled owner of Thornfield who attracts her attention - despite his mysterious servant Grace Poole, and a dreadful secret in the attic. Samantha Morton stars as the love-struck heroine, with Ciaran Hinds, Gemma Jones and Richard Hawley.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Before Sunset (2004)

  image
  Early thirty-something American Jesse Wallace is in a Paris bookstore, the last stop on a tour to promote his best selling book, This Time. Although he is vague...
 • The Outsider (2018)

  image
  Cristian works at one of the Milan agencies as a graphic designer. One day he decides to give up this job to seek his own way and answer the questions that bother...
 • Dashuri dhe urrejtje (2013)

  image
  Kristen Wiig, Guy Pearce, Hailee Steinfeld. Një grua e ndrojtur, mendon se po bie në dashuri me babain e një adoleshenteje për të cilën po kujdeset, por në të...
 • Passions from the Past (2012)

  image
  Quasi vent'anni sono passati da quando Broder ha lasciato Tom e sposato suo fratello Kai. I tre si ritrovano, per caso, i n Malesia, le vecchie ferite si riaprono...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.