Возбудлива, напната и со многу пресврти,извонредна и интригантна серија која истовремено ќе не одушеви и запрепасти, и која ја истражува нејасната граница помеѓу можното и невозможното. Сценаристите безмилосно го испревртуваат дејството, се осмелуваат да ризикуваат и гледачите ги оставаат без здив до последен момент.
Навидум, феномени кои не се објаснуваат го вознемируваат нашиот универзум, а главната тројка на серијата- агентот на ФБИ, Оливија Данам, Питер Бишоп- човек со многу проблематично минато, и неговиот татко Волтер Бишоп, извонреден научник, кој последните 17 години ги минал во ментална установа, се трудат да најдат научно објаснување за секој од овие неверојатни феномени.
Епизода по епизода, сфаќаме дека ништо не се случува случајно и дека нашиот свет е во опасност.

Се прикажува на каналите:

DIVA  

Следна епизода:

денес
00:00
Фринге - На рубу 5, Еп. 3, серија
денес
01:00
Фринге - На рубу 5, Еп. 4, серија
Утре
00:00
Фринге - На рубу 5, Еп. 5, серија
Утре
01:00
Фринге - На рубу 5, Еп. 6, серија
7.12.21
00:00
На рубу 5, Еп. 7
7.12.21
01:00
На рубу 5, Еп. 8
8.12.21
00:00
На рубу 5, Еп. 9
8.12.21
01:00
На рубу 5, Еп. 10
9.12.21
00:00
На рубу 5, Еп. 11
9.12.21
01:00
На рубу 5, Еп. 12
10.12.21
00:00
На рубу 5, Еп. 13
10.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 1, знанствено-фантастична серија
14.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 2, знанствено-фантастична серија
14.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 3, знанствено-фантастична серија
15.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 4, знанствено-фантастична серија
15.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 5, знанствено-фантастична серија
16.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 6, знанствено-фантастична серија
16.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 7, знанствено-фантастична серија
17.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 8, знанствено-фантастична серија
17.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 9, знанствено-фантастична серија
21.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 10, знанствено-фантастична серија
21.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 11, знанствено-фантастична серија
22.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 12, знанствено-фантастична серија
22.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 13, знанствено-фантастична серија
23.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 14, знанствено-фантастична серија
23.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 15, знанствено-фантастична серија
24.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 16, знанствено-фантастична серија
24.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 17, знанствено-фантастична серија
28.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 17, знанствено-фантастична серија
28.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 18, знанствено-фантастична серија
29.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 18, знанствено-фантастична серија
29.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 19, знанствено-фантастична серија
30.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 19, знанствено-фантастична серија
30.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 20, знанствено-фантастична серија
31.12.21
00:00
На рубу 1, Еп. 20, знанствено-фантастична серија
31.12.21
01:00
На рубу 1, Еп. 21, знанствено-фантастична серија
ПРЕПОРАКИ
 • БРУСКО (2013)

  денес
  image
  По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад...
 • Обале Чесапика (2016)

  денес
  image
  Abby O'Brien Winters returns to Chesapeake Shores when she receives a panicked phone call from her younger sister Jess, who has renovated the charming Inn at...
 • Со Русија во срцето (2014)

  денес
  image
  Курт Сејит и Шура је једна од најпрестижнијих турских серија свих времена. Снимљена према бестселер роману Нермин Безмен, одвешќе гледаоце у доба руског цара...
 • Мелек (2019)

  денес
  image
  Прича о двије обитељи Карадаг и Ширхан које су блиске стољеќима и до чијег је раздора дошло када се кќи обитељи Карадаг супротставила наредби патријарха у којем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.