Психолошката хорор-серија „Кесл Рок“ ги комбинира митовите со раскажувањето на најдобрите дела од Стивен Кинг, спојувајќи ликови и теми од измислениот град Кесл Рок, Мејн.
„Кесл Рок“ е психолошка хорор-серија што се одвива во универзумот на Стивен Кинг и претставува оригинална приказна што ги комбинира митовите со раскажувањето на најдобрите дела од Стивен Кинг, создавајќи епска сага за темнината и светлината која се одигрува на неколку квадратни километри во шумите на Мејн.

Беше на каналите:

Stinet  HBO  HBO2  HBO3  

ПРЕПОРАКИ
 • Beyond Belief: Fact or Fiction (1997)

  image
  Within the course of one hour 5 stories are shown. None of these stories have any logical explanation, and some of them actually occurred. You are left to decide...
 • Pod kupolata (2013)

  image
  Нитко не може уќи. Нитко не може изаќи. Је ли то терористички чин - или Божји? То си питање постављају становници успаваног градиќа Цхестер'с Милла кад их...
 • Салем (2014)

  image
  Смјештена у превртљивом свијету државе Массацхусеттса у 17. стољеќу, серија САЛЕМ истражује што је доиста потакнуло злогласна суѓења вјештицама у граду те се...
 • The Cul De Sac (2016)

  image
  The Cul de Sac is set in a world where the adults have disappeared, and waves of energy destroy anyone caught outdoors. Feisty teen Rose (Greta Gregory) leads a...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.