рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 6.9/10
(10 гласови)

Содржина

Заплетот на филмот нè враќа на Корејскиот Полуостров четири години откако започнала зомби апокалипсата. Областа каде некогаш била Кореја сега е целосно изолирана од остатокот на светот и е ставена во карантин. Зомби апокалипсата успешно е локализирана само во тој дел од светот. Никој не оди таму, а зомбите не можат да излезат. Џанг-сеок, кој преживува во Хонг Конг како ситен криминалец, ќе добие задача да се врати во опасната област.

Слики

Возот до Бусан: Зомби зонаВозот до Бусан: Зомби зонаВозот до Бусан: Зомби зонаВозот до Бусан: Зомби зонаВозот до Бусан: Зомби зонаВозот до Бусан: Зомби зонаВозот до Бусан: Зомби зонаВозот до Бусан: Зомби зонаВозот до Бусан: Зомби зона

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Надоградња (2018)

  image
  Граy Траце ќе у једном бруталном и трагичном догаѓају изгубити све - супругу коју обожава и контролу над својим телом. Његова ситуација привуче пажњу тајанственог...
 • Анаконда (1997)

  image
  Филмска екипа „Националне географије“ плови Амазоном, у жељи да направи документарац о последњем преживелом племену у џунгли. На путу они спасавају ловца коме је...
 • Невидливиот човек (2000)

  image
  Кога водач на тим научници доброволно се пријавува за експеримент за човечка невидливост, сè полека трга наопаку и мора да се трпат страшни последици.
 • Плен (2019)

  image
  Кога силен ураган го погодува нејзиниот роден град во Флорида, младата жена Хејли (Каја Скоделарио) ги игнорира наредбите за евакуација за да го бара својот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.