рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(14 гласови)

Содржина

Хит Леџер је Алекс Берније, свештеник тајног религијског реда. Он добија задатак да оде у Рим и истражи мистериозну смрт воѓе његовог реда, чије тело је пронаѓено са чудним обележјима на грудима. Алекс ќе замолити старог пријатеља (Марк Еди) да му помогне да реши убиство. Он завршава у Ватикану, где ќе открити секту која би могла бити одговорна за многе мистериозне смрти. Сценарио и режију овог религиозног трилера потписује Оскаром наградени сценариста Брајан Хелгленд.

Слики

Паклени редПаклени редПаклени ред

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Посета (2015)

  image
  Писателот, режисер и продуцент М. Најт Шијамалан („Шестото сетило, „Знаци, „Нескршлив) со продуцентот Џејсон Блум („Паранормална активност, „Чистењето и „Злобна...
 • Петок 13-ти (1980)

  image
  Када се на идиличном Кристалном језеру поново отвори летњи камп 25 година после трагичног утапања дечака по имену Џејсон, шума ќе се испунити веселим жамором...
 • Длабоко црвено (1975)

  image
  За време на една конференција за парапсихологија, медиумот Хелга Улман дознава за присуството на некој што сака да убие. Истата вечер жената е убиена од непознат...
 • Мојот крвав Валентин 3-Д (2009)

  image
  Еден кошмар кој е одамна закопан во минатото, се враќа за да го прогонува малиот град кога една од најстрашните хорор приказни оживува на начин кој никогаш порано...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.