СОДРЖИНА

Поставен во Јапонија, филмот го следи Јуичи Иши, претприемач чиј бизнис е играње улога на кој било член на семејство што ќе го посака клиентелата. Специфичната нарација го прикажува Јуичи како игра загубен татко на 12 годишниот Махиро.
Најновото од Вернер Херцог – микробуџетен филм за уникатната “изнајми семејство” индустрија во Јапонија – покажува како прошетаниот германски режисер снима на Далечниот Исток за првпат. Играјќи верзија од себеси во филм што постојано меша документарец со фикција, вистинскиот основоположник на „Семејна романса“ е во главна улога како маж најмен да игра исчезнат татко на 12 годишниот Махиро – работа што се комплицира кога афективни чувства се вмешуваат и играњето улога станува реалност. Патем, Херцог истражува тангенти од други инстанции на своеволна измама и фантазија, вклучувајќи посета на хотел предводен од хуманоидни роботи и нов погребен дом каде што луѓето може да платат за да ги искусат сопствените погреби.

Слики

Семејна романсаСемејна романсаСемејна романсаСемејна романсаСемејна романсаСемејна романсаСемејна романсаСемејна романса

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  четврток
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  четврток
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  четврток
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  четврток
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.