рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 5.92/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин. Тој настапува во циркусот што го води дијаболичниот Ханусен, измамник кој се претставува себеси како видовит човек и кој сака да биде министер за окултни работи во идната влада на Хитлер. Зише настапува како Сигфрид, митскиот германски јунак, но за време на настапот го открива своето вистинско потекло, што не им одговара на нацистите кои стануваат сѐ повлијателни. Зише станува убеден дека го избрал Бог за да ги искористи својата сила и угледот за да му помогне на својот народ да го избегне тоа што неминовно следува: холокаустот.

Слики

НепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедливНепобедлив

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Луси на небото (2019)

  денес
  image
  Луси Кола е силна жена чија решителност како астронаут ја носи во вселената, каде што е длабоко трогната од трансцендентално искуство. Кога се враќа дома, светот...
 • Рад на црно (1982)

  денес
  image
  Пољски предузимач, Новак, води групу радника у Лондон да би обавили јефтино посао за владиног службеника смештеног тамо, а он мора да води рачуна о пројекту и...
 • Прошетка за паметење (2002)

  денес
  image
  Ландон Картер е главниот фраер во средното училиште „Бофорт“ сѐ додека шегите на сметка на новиот ученик Клеј не се претворат во трагедија. Откако Клеј е сериозно...
 • Осликани вео (2006)

  денес
  image
  Лондон 1925. године. Кити (Наоми Вотс) се ближи старосној граници када је, по њеној породици, крајње време за удају. Желеќи да побегне од досадашњег живота, она...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.