рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 9.1/10
(30 гласови)

Содржина

Редитељ и сценариста је Јасон Цабелл - бивши припадник специјалних јединица (Навy СЕАЛ). Сценарио је написан на основу његовог личног искуства из Колумбије када је сараѓивао са Одредом за сузбијање наркотика (ДЕА). Радња филма прати пут дроге од Мексика, преко САД до Канаде. Извршни директор меѓународног конгломерата шаље своја два најбоља човека да истраже нестанак неколико пошиљака кокаина и наѓу кривца у ланцу кријумчарења дроге.

Слики

Трка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволомТрка са ѓаволом

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Време за злосторство (2004)

  image
  Младиот скитник Симеон е принуден да ја мине зимата во еден мал приморски град, но несвесно ќе стане катализатор за измами, предавство и убиства... Интересната и...
 • Докови Њујорка (1949)

  image
  Јул Бринер плени са платна у његовој првој главној улози у којој тумачи лик гангстера џентлмена Пола Викола. Викола води јахт клуб као параван за операцију шверца...
 • Недопирливите (1987)

  image
  Чикаго во 1920 г. е корумпиран од судиите па надолу. Одејќи против Ал Капоне, сојузниот агент Елиот Нес зема само двајца полицајци да му помогнат нему и на...
 • Панична соба (2002)

  image
  Трилер со Џоди Фостер во улогата на мајка заробена во мала соба во својот њујоршки дом со малата ќерка додека тројца натрапници брутално го напаѓаат нивниот дом.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.