рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

Сони се враќа из војске и у возу упозна Ганера који се такоѓе враќа из војске. У Индијанаполису, њиховом родном граду, наставе се дружити и проводити. Повученом Сонију, Ганер постаје узор. Ноќи проводе по баровима мењајуќи девојке. Ускоро Ганер упозна Марти, девојку која се бави уметношќу и којој је за разлику од осталих жеља, да оде живети у Њујорк, а не да се уда и што пре има децу. Сонијеви родитељи су забринути због његових излазака и провода. Ганерова мајка Нина против је Марти, јер је Јеврејка. Ганер и Марти, једне вечери упознају Сонија с Мартином пријатељицом Гејл. Сони се јако напије, шаљив је и занимљив, али када оде у кревет с лепом Гејл, доживи неуспех. Пијан и разочаран, Сони одлази куќи и сече вене...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рокер (2008)

  денес
  image
  „РОКЕРОТ, викан Роберт „Риба Фишмен бил тапанар во бенд со тапирани коси од осумдесеттите. Тој го има живеено рокенрол сонот... додека не е избркан од групата. По...
 • Дадилката Мекфи и големата експлозија (2010)

  денес
  image
  Направете место за повеќе забава и урнебесен хаос кога добитничката на „Оскар“ Ема Томпсон ја репризира својата улога на волшебната дадилка Мекфи, оти таа...
 • Под тосканското сонце (2003)

  денес
  image
  Франсес Мејес (Дајен Лејн) е 35-годишна писателка од Сан Франциско, чиј совршен живот неочекувано се менува. Нејзиниот скорешен развод предизвикува писателска...
 • Најлоша ноќ во животот (2014)

  денес
  image
  Авантурата за една вечер на една паметна новинарка со згоден странец следното утро ја остава заглавена во Лос Анџелес, без телефон, без кола, без лична карта и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.