poster

Пиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисер

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

Режисер: Gore Verbinski

рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 8/10
(171 глас)

Содржина

Идиличниот пиратски живот на шармантниот капетан Џек Спероу се превртува наопаку откако неговиот непријател, капетан Барбоса, му го краде бродот, „Црниот бисер и подоцна го напаѓа градот Порт Ројал, киднапирајќи ја Елизабет, убавата ќерка на гувернерот. Во галантен обид да ја спаси и повторно да го освои „Црниот бисер, пријателот на Елизабет од детството, Вил Тарнер, ги здружува силите со Џек. Тоа што Вил не го знае е дека едно проколнато богатство ги проколнало Барбоса и неговиот екипаж засекогаш да живеат како зомби!

Слики

Пиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисер

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Змејско срце 3: Клетвата на волшебникот (2015)

  image
  Кога младиот аристократ Герет бара една падната комета за која се зборува дека има злато, тој го наоѓа змејот Драго. Откако Драго му го спасува животот на Герет,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.