рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 9.24/10
(121 глас)

СОДРЖИНА

Идиличниот пиратски живот на шармантниот капетан Џек Спероу се превртува наопаку откако неговиот непријател, капетан Барбоса, му го краде бродот, „Црниот бисер и подоцна го напаѓа градот Порт Ројал, киднапирајќи ја Елизабет, убавата ќерка на гувернерот. Во галантен обид да ја спаси и повторно да го освои „Црниот бисер, пријателот на Елизабет од детството, Вил Тарнер, ги здружува силите со Џек. Тоа што Вил не го знае е дека едно проколнато богатство ги проколнало Барбоса и неговиот екипаж засекогаш да живеат како зомби!

Слики

Пиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисерПиратите од Карибите: Проклетството на Црниот бисер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ваѓење (2020)

  четврток
  image
  In an underworld of weapons dealers and traffickers, a young boy becomes the pawn in a war between notorious drug lords. Trapped by kidnappers inside one of the...
 • Ананас експрес (2008)

  четврток
  image
  Мрзелив љубител на марихуана е сведок на убиство од страна на наркомански бос и полицаец. Бидејќи сакаат да го убијат, бега, земајќи ги со себе дилерот и...
 • Гневен човек (2004)

  четврток
  image
  Поранешниот оперативец на ЦИА, Џон Криси, повторно живнува кога пријателот Рејбурн му наоѓа работа како телохранител на 9-годишната Пита Рамос. Кога ќе ја...
 • Пар, непар (1978)

  четврток
  image
  Поручник морнарице Џони Фирпо добија задатак да сараѓује са полицијом Мајамија на хапшењу банде. Да би успео у томе потребна му је помоќ пензионисаног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.