СОДРЖИНА

Радња прати Ницка Барроwа, који планира пљачку и смишља трикове за криминалце. Али на његову жалост, успео је да разљути скоро све, посебно када један од последњих злочина за које је смислио план поѓе по злу. Лове га мафијашки шефови, корумпирани полицјаци и плаќени убице, и Ницк одлучује како је време направити нешто позитивно и узима велику полису животног осигурања за себе, а као корисника ставља своју отуѓену кќер тинејџерку Цате. Али постоји мали проблем: полиса на снагу ступа тек за 21 дан, а питање је хоќе ли Ницк преживети још 21 сат.

Слики

Животни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни векЖивотни век

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почеток (2010)

  денес
  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
 • Човек-пајак: Далеку од дома (2019)

  денес
  image
  Питер Паркер (Том Холанд) одлучува да им се придружи на своите соученици на патување во Европа. И покрај тоа што сакал својот суперхеројски идентитет да го...
 • Assassination (2015)

  денес
  image
  Korea in the year 1933, the country is occupied by the Japanese army. Many warriors of the resistance where forced into the exile in China. Now they are trying to...
 • Борба без правила (2005)

  денес
  image
  Џек Северино го губи памтењето и единствено што препознава е бруталниот свет на борбите во кафез. Но, кога ќе дојде време да се соочи со минатото, Џек сфаќа дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.