рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 6.7/10
(6 гласови)

Содржина

Амбициозна, мрачна и возбудлива трилогија што се случува во Јоркшир во 70-те и 80-те години.
1980: Убиецот веќе шест години го тероризира Јоркшир, а локалната полиција не успева да постигне ништо, па Питер Хантер добива задача да оди во Манчестер за да ја прегледа истрагата. Истражувајќи го случајот во 1974 година Хантер си создал неколкумина непријатели, па сега тие го игнорираат кога неговата верзија на настаните ѝ се спротивставува на нивната истрага.

Слики

Ред Рајдинг: Година Господова 1980Ред Рајдинг: Година Господова 1980Ред Рајдинг: Година Господова 1980Ред Рајдинг: Година Господова 1980Ред Рајдинг: Година Господова 1980Ред Рајдинг: Година Господова 1980

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мајкл Клејтон (2007)

  image
  Мајкл Клејтон (Џорџ Клуни) е елитен њујоршки адвокат кој е познат помеѓу колегите по тоа што работи во сенка, решавајќи приватни проблеми на богати клиенти. Среде...
 • Писател од сенка (2010)

  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • МАЖИТЕ КОИ МРАЗАТ ЖЕНИ (2011)

  image
  Новинарот Микаел Бломквист, со помош на Лизбет Саландер, млада хакерка, трага по жена која исчезнала пред четириесет години.
 • Седам (1995)

  image
  Сценариста Ендру Вокер није могао пожелети бољи тим. Глумачка екипа је сјајна, Бред Пит и Морган Фриман чине складан пар, док је Кевин Спејси, као брутални убица,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.