poster

Девојката од возот

The Girl on the Train (2016)

Режисер: Tate Taylor
CineStar TV2 | 22.10.22 | 21:15

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.84/10
(38 гласови)

СОДРЖИНА

Совршен живот не постои. А совршено злосторство? Главниот лик на овој трилер е Рејчел (Емили Блант), која секое утро патува со ист воз и поминува покрај куќата во која некогаш живеела, сеќавајќи се на животот што неповратно го загубила. Во мноштвото скриени приградски домови, нејзиниот поглед постојано се задржува на еден, во кој живее среќен брачен пар - двајца млади, убави и навидум среќно вљубени сопружници. Сепак, реалноста е далеку од таа идилична слика, а Рејчел наскоро ќе открие што се крие зад затворените врати на совршениот дом. Кога во тивката населба ќе се случи злосторство, Рејчел сфаќа дека е вклучена во него повеќе отколку што е свесна самата. Врвен и напнат трилер базиран на истоимениот бестселер на Пола Хокинс.

Слики

Девојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возотДевојката од возот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Есктремни мерки (1996)

  image
  Гај Лутан је млади доктор који је управо завршио медицину и стажира у Ургентном центру у Њујорку. Једне ноќи у болницу долази пацијент који је бескуќник. Он тврди...
 • И на крају не остаде нико (1945)

  image
  Филм говори о десет странаца, људи који наизглед немају никакве везе један с другим, али заправо су сви криви за неко убиство за које нису осуѓени и/или...
 • Клиентот (1994)

  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
 • Пас луталица (1949)

  image
  Мураками, млади детектив оделења за убиства, опљачкан је у аутобусу и тада је остао без службеног пиштоља. Успаничен и посрамљен, бесомучно покушава да пронаѓе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.