СОДРЖИНА

A sound journey accros the mountains, deserts and forests of Ethiopia and its cultural universe. Roaring Abyss will take you through an inedit collection of music recordings of unvaluable importance for the transmission and preservation of the African heritage.

Продуцент: Quino Piñero
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 87 мин

Слики

Roaring AbyssRoaring AbyssRoaring AbyssRoaring AbyssRoaring AbyssRoaring Abyss

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кобрина мафија (2015)

  среда
  image
  Породица змија влада светом рептила својим импресивним моќима и застрашујуќим угледом. Због свог смртоносног арсенала, породица кобре сеје страх и хаос у дивљини...
 • Слон: Крал на Калахари (2016)

  среда
  image
  Афрички слон је највеќи копнени сисар на Земљи, а Боцвана је дом за највеќи број ових животиња. Све је спремно за окршај титана. Сваке године на хиљаде слонова...
 • Господ за бебиња (2020)

  среда
  image
  Повеќе од 30 години, покојниот д-р Квинси Фортие тајно ја користел својата сперма за да ги оплодува неговите пациентки. Неговата тајна е разоткриена и неговите...
 • Црнечка уметност: Во отсуство на светлина (2021)

  денес
  image
  Инспириран од познатата изложба „Две столетија на црнечката американска уметност“ на починатиот уметник и куратор Дејвид Дрискел, овој филм носи увид во работата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.