СОДРЖИНА

Кони (Нија Вардалос) и Карла (Тони Колет) се најдобри пријателки кои го делат истиот сон уште од тинејџерки - да се прослават на музичката сцена. Сепак, по години поминати во чикашките театарски кругови, двете се соочуваат со средовечна возраст со минимално успешна кариера. Една вечер, по еден настап, Кони и Карла несреќно стануваат сведоци на убиството на сопственикот на еден ноќен клуб, Френк, од страна на еден мафијаш од понизок ранг; убијците ги гледаат девојките и тие почнуваат да бегаат, исплашени за своите животи. Кони и Карла завршуваат во Лос Анџелес, каде се борат да си создадат нови идентитети. Откако гледаат една претстава со трансвестити таа вечер, тие сфаќаат дека имаат повеќе талент од повеќето мажи кои настапуваат вечерта, па одлучуваат да се обидат да добијат „тезга како имитатори на жени. Новиот настап на Кони и Карла веднаш станува хит, па наскоро тие стануваат познати помеѓу хомосексуалната заедница на Лос Анџелес. Но, жените откриваат дека е тешко да ги лажат луѓето дека се мажи, а работите дополнително се усложнуваат кога мафијашите откриваат дека Кони и Карла се во Лос Анџелес. Во меѓувреме Кони се вљубува во Џеф (Дејвид Духовни), обичен тип кој го бара својот брат кој е трансвестит и не може да разбере зошто се вљубува во трансвестит.

Слики

Кони и КарлаКони и КарлаКони и КарлаКони и КарлаКони и КарлаКони и КарлаКони и КарлаКони и КарлаКони и КарлаКони и Карла

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Психо Гормен (2020)

  денес
  image
  Брат и сестра, Лук (Овен Мире) и Мими (Нита-Џоси Хана), несвесно васкрсну древног ванземаљског господара (Мет Нинабер) који је закопан у њиховом дворишту. Пар...
 • Дневникот на румот (2011)

  денес
  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Zonja nga qyteti (1976)

  денес
  image
  It is a comedy about an old albanian lady and her daughter who move from the city to a village. Her daughter falls in love while she is there but her mother...
 • Тони Ердман (2016)

  денес
  image
  Инес има сериозна работна позиција и шегите на татко и не и се допаѓаат воопшто..За да разберете запознајте го впечатливиот Тони Ердман..Ќе заслужи ли конечно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.