рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.21/10
(48 гласови)

СОДРЖИНА

За Ник, Курт и Дејл, единственото нешто што би им ги решило секојдневните маки е да ги нема нивните неподносливи шефови. Така, тројцата пријатели осмислуваат план да се ослободат од своите работодавачи... засекогаш.
За Ник, Курт и Дејл, единственото нешто што би им ги решило секојдневните маки е да ги нема нивните неподносливи шефови. Отказот не е опција. Така, по неколкуте пијачки и по матниот совет од еден поранешен измамник, тројцата пријатели осмислуваат сложен и навидум совршен план да се ослободат од своите работодавачи... засекогаш. Но има само еден проблем. Дури и најдобро замислените планови се совршени онолку колку што се совршени мозоците што стојат зад нив. Џејсон Бејтмен, Чарли Деј и Џејсон Судеикис ги играат тројцата несреќни работници, додека Џенифер Анистон, Колин Фарел и Кевин Спејси, двократен добитник на „Оскар“, ги играат нивните неподносливи шефови. Добитникот на „Оскар“, Џејми Фокс, го игра чудниот ментор на заговарачите, чии улични вештини почнуваат да бледнеат.

Слики

Ужасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефовиУжасни шефови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гњурац (1993)

  среда
  image
  Комедија снимљена према позоришном комаду „Столица која се љуља“ говори о Радовану који је претрпан послом у туристичкој агенцији, па у тренутку кад његова...
 • Изгубљен у Лондону (2017)

  среда
  image
  Ово је био први филм који је уживо приказан у биоскопима. Сниман у стварном времену једном камером, филм прати Вудија Харелсона у једној од најгорих ноќи његовог...
 • Мајсторот за кабелска (1996)

  среда
  image
  Се работи за еден воспоставен градски ритуал. Дај му 50 долари на мајсторот за кабелска и ќе ги добиеш сите филмски канали бесплатно. Но, кога Стивен Ковакс...
 • Мали глас (1998)

  среда
  image
  У суморном енглеском приморском градиќу, једна од плашљивих становница под надимком Ел-Ви (Мали Глас) оплакује свог преминулог оца и опседнута његовом колекцијом...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.