poster

Ајра и Еби

Ira & Abby (2006)

Режисер: Robert Cary

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(2 гласови)

Содржина

Романтична комедија о љубави, сексу и неспоразуму... Прво љубав, а онда брак и коначно терапија. Ира Блацк, паметни неуротични Јеврејин са пуно проблема са једне стране и Абби Виллоугхби, која ради у фитнес центру са друге стране. Када се упознају, постаје немогуќе: заљубљују се и одлуче да се венчају, али убрзо Ира сазна да је Абби веќ разведена... и то два пута!

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Петгодишна свршувачка (2012)

  image
  Свадбените планови на Том и Вајолет се прекинати поради повеќе разочарувања и изненадувања во текот на петте изминати години. Вајолет мора да се пресели во...
 • За синоќа (2014)

  image
  Берни и Џоан ги интересира сѐ во врска со флертувањето, од фаќањето до раскинувањето. Кога тој ѝ го мести својот пријател Дени на цимерката Деби, наскоро...
 • Погоди кој (2005)

  image
  Када се Тереза решила да доведе куќи вереника Сакмона Гина, на прославу 25-огод¡шњице брака својих родитеља, заборавила је да помене један мали детаљ. Он је...
 • Работник на месецот (2006)

  image
  Слаб работник се натпреварува со повеќекратен победник на титулата „Работник на месецот" за да ја придобие наклонетоста на нова работничка.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.