poster

Остинленд

Austenland (2013)

комедија, романса | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Jerusha Hess
Film Drame | Утре | 18:15

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Комедија за 30 и кусургодишната Џејн, која навидум е нормална млада жена, но е опседната со романот „Гордост и предрасуда“. Таа одлучува да ја потроши својата заштеда на патување во тематски парк за Џејн Остин, барајќи совршен џентлмен.
„Остинленд“ е романтична комедија за 30 и кусургодишната самица Џејн Хејс, која е навидум нормална млада жена, но потајно е опседната со г. Дарси, кого го игра Колин Фирт во адаптацијата на Би-би-си на романот „Гордост и предрасуда“ од Џејн Остин. Тоа го уништува нејзиниот љубовен живот бидејќи не може да најде таков маж во вистинскиот живот. Но, кога одлучува да ја потроши својата животна заштеда на патување во Англија, во еден тематски парк за жени кои ја обожаваат Остин, фантазиите на Џејн за запознавање на совршениот џентлмен одеднаш стануваат пореални од нејзините замислени очекувања.

Слики

ОстинлендОстинлендОстинлендОстинлендОстинлендОстинлендОстинлендОстинлендОстинленд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајна манастирске ракије (1988)

  денес
  image
  Амерички милијардер жели да обнови порушени манастир у Југославији, у нади да ќе да доѓе до чудесне ракије у чија се својства уверио за време Другог светског...
 • Поп ѕвезда: Никогаш не се откажувај (2016)

  денес
  image
  Некогашниот член на тинејџерската музичка група „Стајл Бојс“, а сегашен успешен соло пејач, Конер Реал има намера да го зацементира своето место на врвот на...
 • Потера за среќком (2005)

  денес
  image
  Април 2005. године - у Београду је извучена највеќа премија игре на среќу Лото у нашој земљи, у последњих 50 година. Тај догаѓај инспирисао је сценаристу Воју...
 • Игра во четворка (2007)

  денес
  image
  Керол (Алис Taлјони), илустраторка на детски книги, договара визита на гинеколог. Се покажува дека тоа е нејзиниот познаник Лионел (Франсоа Клузе). Керол и Лионел...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.