poster

Сам самцат

Sam samcat (2018)

Драма | Босна и Херцеговина, хрватска, Црна Гора, Холандија, Србија
Режисер: Bobo Jelčić

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 9.8/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Марко, разведени отац, готово никада није сам. Окружен је породицом, пријатељима, друштвом из краја, али најмање контакта има с особом коју највише воли – са својом кќерком, што га доводи у стање очајања. Кќерка живи с мајком, и када Марко покрене поступак да му се одобре чешќе посете детету, улази у кафкијански свет нефункционалне социјалне службе. Његова снажна очинска љубав је истовремено извор његове патње и његове највеќе радости.

Слики

Сам самцатСам самцатСам самцат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
 • Калифорниско соло (2012)

  image
  Поранешната британска поп-ѕвезда се соочува со демони од минатото за да избегне депортација од САД откако е запрен поради возење во пијана состојба.
 • Легенда (2010)

  image
  Мек Четли бил млад и перспективен борач, сè додека автомобилска несреќа не му ставила крај на неговиот живот. Неговиот син Мајк (Џ. Цена) некогаш бил борач во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.