Jagoda Kralj

actor

Роденден: 1953

Актерот:

 1. ...
  Vikuliceva kcer
 2. ...
  Marija
 3. ...
  Mama
 4. ...
  Mama
 5. 5. Загорка (2007), филм
  ...
  Kuma
 6. ...
  Anita
 7. 7. Мезанин (2011), филм
  ...
  Mother
 8. ...
  Udovica
 9. 9. 'Ко те шиша (2016), серија
  ...
  Dragica
 10. ...
  Vukica
 11. 11. Minus i plus (2021), серија
  ...
  Susjeda
 12. ...
  Pokradena zena

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.