рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 6.7/10
(30 гласови)

СОДРЖИНА

Дон Фабијан, млади свештеник на далматинском острву, да би повеќао наталитет на острву почиње да буши запаковане кондоме. Удружује се са простодушним радником у трафици и помахниталом апотекарком, те они заједно, у тајности, укидају сву контрацепцију на острву. Након почетних успеха, многих венчања и роѓења, ствари почињу да се компликују. Напослетку, на острво долази бискуп и све постаје још конфузније.

Слики

Свештеникова децаСвештеникова децаСвештеникова децаСвештеникова децаСвештеникова децаСвештеникова деца

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патот на промените (2014)

  image
  Филмот е приказна за Винсент, млад човек со Туретов синдром. Неговата мајка умира, па татко му, Роберт, кого речиси и да не го познава, е принуден да дојде...
 • Посебан третман (1980)

  image
  Доктор Илиќ ради у болници за принудно лечење алкохоличара. Спроводеќи свој "посебан третман" састављен од физичких вежби, дијете јабукама, исцелитељског дејства...
 • Дадилка за фудбал (2011)

  image
  Кога Хелен Хејзлтон ќе го ангажира Одмунд, норвешкиот фудбалер, да работи како бебиситер за нејзините два сина, Одмунд во куќата донесува смеа и ја дели својата...
 • Изгубени во преводот (2003)

  image
  Истрошен средовечен актер (Бил Мари) и млада жена (Скарлет Јохансен) се среќаваат и ги истражуваат Токио и своето взаемно незадоволство од животот во овој филм...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.