poster

Не дај се, Флоки!

Ne daj se, Floki (1986)

Семеен | Југославија
Режисер: Zoran Tadić

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Филм за дјецу "Не дај се, Флоки", направљен је према серији у пет наставака из 1985. године. То је прича о станарима једне новоградње у Загребу, у коју се покушава уселити, односно пронаќи газду, један пас скитница. Досадио му је луталачки живот, а у тој се новој градској четврти изгубила и романтика скитње.Флоки размишља о свим станарима новоградње и процјењује да су му највеќе шансе код брачног пара с дјететом, који често одлази на село...

Слики

Не дај се, Флоки!Не дај се, Флоки!

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • In the Dog House (2014)

  image
  When a divorced mom tries to start dating again, her kids and dog set out to sabotage the dates. They are successful until her high school sweetheart shows up...a...
 • Машиновозачот (2008)

  image
  62 годишниот Јеремиах Вилсон е навистина мајсторот за возови од Виламет Западно од Железничката пруга. Тој живее, диши, и јаде железнички пруги. Кога Брет Банер,...
 • The Brave (1970)

  image
 • Кучето Тимбер, ловац на богатство (2016)

  image
  Момче и неговиот најдобра пријател (преслатко куче кое зборува), даваат се од себе да го сочуваат својот дом и семејството.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.