СОДРЖИНА

Комедија за мал град во Њу Џерзи за време на ноќта на легендарната објава на радио „Војна на световите“ од Орсон Велс во 1938 г., која увери милиони слушатели дека САД е нападнат од Марсовци.
Во мал град во Њу Џерзи, за време на ноќта на легендарната објава на радио „Војна на световите“ од Орсон Велс во 1938 г., шегата која увери милиони слушатели дека САД е нападнат од Марсовци, граѓаните се соочуваат со мислата дека тоа е нивната последна ноќ на Земјата. Презафатениот градоначалник Кларк (Тони Хејл) ќе се обиде со љубовта. Запустената домаќинка Лорејн (Хедер Бернс) ќе се ослободи од својот голем маж (Сем Џегер). Покорната учителка Пег (Ана Камп) ќе стане воин. Бесцелниот поп (Ден Бакендал) повторно ќе ја пронајде вербата. Исплашениот шериф (Мел Родригез) ќе ја пронајде храброста. А самотниот воен ветеран (Рејмонд Џ. Бери) ќе стане херој, убедувајќи го градот да се бори против вонземјаните. Сите овие карактери ги здружуваат силите за последната „битка“, што доведува до изненадувачки и смешен резултат.

Слики

Храброто Њу ЏерзиХраброто Њу ЏерзиХраброто Њу ЏерзиХраброто Њу ЏерзиХраброто Њу ЏерзиХраброто Њу ЏерзиХраброто Њу ЏерзиХраброто Њу ЏерзиХраброто Њу ЏерзиХраброто Њу Џерзи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Враќањето на херојот (2018)

  image
  1809 година, Франција. Капетанот Невил заминува на фронт, оставајќи ја својата идна сопруга со скршено срце. Нејзината сестра решава да пишува писма во негово име...
 • Елвис и Никсон (2016)

  image
  Неиспричана истинита прича о сусрету Елвиса Преслија, краља рокенрола, и председника Ричарда Никсона, што је довело до занимљивог момента овековеченог у...
 • Независни (2020)

  image
  Во тоа време, натпреварувањето за Мис на светот било едно од најгледаните натпреварувања - со над 100 милиони гледачи. Тврдејќи дека натпреварувањето ги понижува...
 • Што сме му згрешиле на Бога (2014)

  image
  Француска комедија за една богата католичка двојка која е несреќна поради тоа што три од нивните ќерки се мажат надвор од својата верска и етничка група. А кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.