Содржина

Во иднината, каде што медиумите се како дрога, историјата се препишува и се горат книги. Младиот горач на книги Гај Монтаг се справува со новата улога како спроведувач на законот додека се бори со својот ментор, капетанот Бити.
Мајкл Б. Џордан и Мајкл Шенон играат во филмот „Фаренхајт 451“ на ХБО. Тоа е современа адаптација на класичниот роман на Бредбери, прикажувајќи иднина каде што медиумите се дрога, историјата се препишува и се горат книги. Џордан го игра младиот горач на книги Гај Монтаг во неговата улога како спроведувач на законот. Тој се бори со својот ментор, капетанот Бити (Шенон), и се обидува да ја поврати својата човечност во овој свет. Софија Бутела ја игра Кларис, агентка која е заробена помеѓу интересите на Монтаг и Бети. Во филмот игра и Лили Синг, која ја игра новинарката по име Рејвед, чија задача е да шири пропаганда и да известува за горењата на книги.

Слики

Фаренхајт 451Фаренхајт 451Фаренхајт 451Фаренхајт 451Фаренхајт 451Фаренхајт 451

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Близнак (2019)

  image
  Елитниот убиец Хенри Броган е прогонуван од мистериозен оперативец кој изгледа може да му го предвиди секој потег. За да биде пострашно, Броган наскоро дознава...
 • НЛО (2018)

  image
  Дерек, брилијантен студент прогонуван од глетки на НЛО од детството, верува дека мистериозните глетки пријавени на аеродромите низ САД се НЛО. Со помош на...
 • Последниот здив (2018)

  image
  Без информации за тоа што се случува и како да се спасат, без струја, храна и вода, брачен пар се обидува да преживее нешто што изгледа како природна катастрофа и...
 • Архива (2020)

  image
  „Архива“ е приказна за Џорџ, истражувачки инженер кој работи на експерименталниот дел на вештачка интелигенција. Тој работи за компанија која ја усовршила...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.