рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 8.95/10
(87 гласови)

СОДРЖИНА

Џо Кабот е искусен криминалец кој собира група крадци за да извршат кражба на дијаманти. Важен дел од неговиот план е крадците да не се познаваат меѓусебе, за еден со друг случајно да не се предадат. Џои имињата им ги дава според боите: Г-дин Вајт, г-дин Оринџ... Откако ќе тргне акцијата на грабежот, дејствието се сместува во магацинот во кој г-дин Блонд сурово се изживува над човекот за кого мисли дека е полицаец. Почнува игра на нерви со многу крв и насилство која резултира со финална пресметка.

Слики

Касапски кучињаКасапски кучињаКасапски кучињаКасапски кучињаКасапски кучиња

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брачни живот (2007)

  денес
  image
  Хари (Крис Купер) одлучује да убије своју супругу јер је превише воли да би дозволио да она пати након што је остави. Иначе, Хари и његова знатно млаѓа љубавница...
 • Оливер Твист (2005)

  денес
  image
  У сиротишту у Енглеској Оливер Твист и остали сирочиќи умиру од глади и бирају меѓусобно ко ќе затражити још хране. Одабран је Оливер. На вечери Оливер одлази код...
 • Оправдан сомнеж (2009)

  денес
  image
  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се...
 • М (1931)

  денес
  image
  На улицама се деца безбрижно играју. Једна девојчица упозна странца који јој поклони балон. Недуго касније њена мајка је тражи, али је не може наќи. Једино се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.