рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 8.97/10
(88 гласови)

СОДРЖИНА

Џо Кабот е искусен криминалец кој собира група крадци за да извршат кражба на дијаманти. Важен дел од неговиот план е крадците да не се познаваат меѓусебе, за еден со друг случајно да не се предадат. Џои имињата им ги дава според боите: Г-дин Вајт, г-дин Оринџ... Откако ќе тргне акцијата на грабежот, дејствието се сместува во магацинот во кој г-дин Блонд сурово се изживува над човекот за кого мисли дека е полицаец. Почнува игра на нерви со многу крв и насилство која резултира со финална пресметка.

Слики

Касапски кучињаКасапски кучињаКасапски кучињаКасапски кучиња

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аура (2005)

  image
  У Буенос Ајресу срамежљиви, епилептични стручњак за препарирање животиња Естебан Еспиноза сања савршену пљачку. Када га супруга напусти, прихвата позив пријатеља...
 • Без трага (2010)

  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Слабост (2001)

  image
  Фентон Микс долази у ФБИ да их обавести о томе да верује да је његов брат серијски убица који себе зове “Божја рука”. У флиму се кроз флешбекове описује Фентонов...
 • Доста је било (2002)

  image
  Жена открива да човек из њених снова уствари није оно за шта се представља. Она и њена ќерка покушавају да побегну уз помоќ њеног бившег дечка али муж почиње да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.