рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(61 глас)

Содржина

Режисерот Дејвид Лич е познат по хитот „Џон Вик“, а овој пат воинствената главна улога во филмот ја игра жена, и тоа Оскаровката Шарлиз Терон. Станува збор за шпионски трилер во кој Терон ја игра улогата на Лорејн Бротон, агентка на МИ-6 испратена во Берлин за да разоткрие шпионски ланец виновен за смртта на еден таен агент кој се чини дека не ѝ е сосем непознат. Покрај Шарлиз Терон, играат и Џон Гудман, Џејмс Мекавој, Софија Бутела и Тоби Џоунс.

Слики

Атомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокосаАтомска русокоса

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дух во школка (2017)

  image
  Филмот е снимен според меѓународно признатиот јапонски научно-фантастичен анимиран филм од 1995 г. во режија на Мамору Осии. Дејството се случува во 2029 година...
 • Чувај ми го грбот (2017)

  image
  Генијална акциска комедија во која главните улоги ги играат Семјуел Л. Џексон, Рајан Рејнолдс и Гери Олдман. Џексон е најбараниот платен убиец на светот, а...
 • Баран (2008)

  image
  Фрустриран канцелариски службеник дознава дека е син на професионален убиец и дека ги наследил неверојатните убиствени способности на својот татко.
 • Прљави Хари: Коло смрти (1988)

  image
  Упркос протестима граѓана који су сматрали да Прљави Хари није добар “симбол Сан Франциска”, екипа филма је, ипак, од градских власти добила дозволу за снимање.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.