рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(65 гласови)

Содржина

Џејмс Бонд (Роџер Мур) се бори против силите на црната магија во авантура што го доведува до Луизијана, каде што се соочува со нарко крал кој практикува вуду магија и кој е одлучен да го елиминира Бонд и да завладее со светот.
Со шарм, духовитост и смртоносна одлучност, Роџер Мур пристапува како префинетиот, софистициран – и смртоносен – Агент 007 во неговиот прв приказ како класичниот агент на МИ6. Бонд се бори против силите на црната магија во авантура што го носи од улиците на Њујорк до пределите на Луизиана каде што се соочува со нарко крал (Јафет Кото)кој практикува вуду магија и кој е одлучен да го елиминира Бонд и да завладее со светот! Во овој филм играат и Џејн Сејмур, Глорија Хендри, Џофри Холдер и Клифтон Џејмс.

Слики

Живеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умратЖивеј и остави ги другите да умрат

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Под опсада 2: Мрачна територија (1995)

  image
  Пензионираниот морнарички командос Кејси Рајбек (Стивен Сигал) и внука му се качуваат во возот кој оди за Лос Анџелес, но нивните планови за одмор наскоро се...
 • Невозможна Мисија: Последици (2018)

  image
  Откако опасната задача за враќање на украдениот плутониум тргнува наопаку, Итан Хант (Том Круз) и неговиот тим мораат да се здружат со атентаторот на ЦИА, Аугуст...
 • Не е време за умирање (2021)

  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
 • Брзина (1994)

  image
  Филм говори о двојици полицајаца из Лос Анѓелеса, Џеку Травену и Херију Тимплеју, који спрече бившег полицајца и стручњака за израду бомби Хаварда Пејнеа у намери...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.