рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(13 гласови)

Содржина

Немачка, 1957. година. Јавни тужилац Фриц Бауер добија кључне доказе о месту боравка СС официра, Адолфа Ајхмана. Потпуковник одговоран за масовну депортацију Јевреја наводно се крије у Буенос Ајресу. Бауер, који је и сам Јеврејин, покушава да изведе злочинце Треќег рајха пред суд откад се вратио из егзила у Данској. Меѓутим, до сада га је у томе спречавала снажна одлучност Немачке да потисне своју злокобну прошлост. Због неповереја у немачки правосудни систем, Фриц Бауер се обраќа израелској тајној служби, Мосаду, а самим тим чини издају. Бауер не тражи освету за Холокауст - он је забринут за будуќност Немачке.

Слики

Народ против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица БауераНарод против Фрица Бауера

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Клуб на милионери (2018)

  image
  Под водство на својот колега Џо Хант (А. Елгорт), група момчиња од добро ситуирани семејства во Лос Анџелес во 1980-тите, смислува план како набрзина да се...
 • Мавританецот (2021)

  image
  Мохамеду Оулд Слахи се брои за својата слобода откако е затворен без обвинение со години, од страна на американската влада.
 • Марк Фелт: Човекот што ја сруши Белата куќа (2017)

  image
  Лиам Нисон и Дајан Лејн во филмот за најголемата афера во американската историја. Тоа е приказна за Марк Фелт кој дејствувал под името Длабоко Грло. Во...
 • Матни води (2019)

  image
  Корпоративен адвокат прифаќа да работи на тужба против компанија од хемиската индустрија. Во случајот против компанијата се обелоденува долга историја на загадување.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.