Barbara Buhl

actor

Продуцент:

 1. ...
  co-producer
 2. ...
  executive producer: WDR
 3. ...
  associate producer
 4. ...
  executive producer: WDR
 5. 5. Троје (2010), филм
  ...
  producer: WDR
 6. ...
  commissioning editor: WDR
 7. ...
  producer: WDR
 8. ...
  co-producer
 9. 9. Exit Marrakech (2013), филм
  ...
  commissioning editor: WDR
 10. ...
  commissioning editor: WDR
 11. ...
  producer: WDR
 12. ...
  co-producer: WDR
 13. ...
  co-producer: WDR
 14. ...
  co-producer: WDR
 15. 16. Џонатан (2016), филм
  ...
  commissioning editor: WDR
 16. 17. Paula (2016), филм
  ...
  commissioning editor: WDR
 17. ...
  co-producer
 18. ...
  commissioning editor: WDR
 19. 20. Sommerfest (2017), филм
  ...
  commissioning editor: WDR
 20. ...
  commissioning editor: WDR
 21. 22. Roads (2019), филм
  ...
  commissioning editor: WDR
 22. 23. Brecht (2019), филм
  ...
  commissioning editor: WDR
 23. 24. All My Loving (2019), филм
  ...
  co-producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.