Содржина

A Journalist of Jewish descent in Berlin feels that he is a loser of the political changes in Germany after 1989. When his mother dies, he has to meet his brother to whom he has not talked for years and to meet all his other family members. But during the preparations for the funeral he plays a snooker-cup for paying his debts with the money for the victory, and many other things mixes up.

Слики

Go for Zucker: An Unorthodox ComedyGo for Zucker: An Unorthodox ComedyGo for Zucker: An Unorthodox Comedy

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Вработен на месецот (2004)

  image
  Дејвид (Мет Дилон) е 30-годишник со идиличен живот. Работи како менаџер во банка, а животот му е речиси совршен сѐ до денот кога добива отказ. Тогаш го напушта и...
 • Време ваших живота (1948)

  image
  Радња филма је смештена у бар на обали Сан Франциска где долазе гости различитог профила. Неки су у потрази за послом, а неки само желе ту да проведу своје време.
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Кралот на Стејтен Ајленд (2020)

  image
  Џад Апатоу („40-годишна девица“) ја режира комедијата со Пит Дејвидсон во улогата на Скот, џаболебар кој сѐ уште живее со мајка си. Уште од смртта на татко му кој...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.