poster

Shepherds and Butchers

Shepherds and Butchers (2016)

Драма, Криминал, Mистерија | Јужна Африка, САД, Германија
Режисер: Oliver Schmitz

рејтинг: 6.8/10

Содржина

SHEPHERDS AND BUTCHERS follows a jaded lawyer, John Weber (Steve Coogan), who takes on a seemingly hopeless multiple murder case and uncovers scandalous shortcomings in South Africa's capital punishment system as he mounts a defense for a prison guard traumatized by the executions he took part in.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мистериите на Хроникл: Длабока вода (2019)

  image
  Алекс Мекферсон ја истражува смртта на еден човек чија сопруга речиси сигурно ќе биде осудена за убиство. Но наскоро Алекс е уверена дека сопругата е невина, а...
 • Куќата на Џулиус: Мистериите на Аурора Тигарден (2016)

  image
  Аурора конечно купува куќа од своите соништа, но открива дека семејството што претходно живеело во неа исчезнало без трага.
 • Убиство на полицискиот шеф: Мистериите на Аурора Тигарден (2017)

  image
  Мртво тело на еден полицаец е најдено пред вратата на Аурора, а таа е осомничена. Аурора одлучува да открие кој е вистинскиот убиец.
 • У тишини ноќи (1982)

  image
  Рој Шнајдер и Мерил Стрип налазе се у овој мистерији о убиствима у свету њујоршких брокера
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.