poster

Punk Berlin 1982

Tod den Hippies!! Es lebe der Punk! (2015)

Режисер: Oskar Roehler

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

Содржина

1980: 19 year old Robert, fed up with Hippy phoniness and bourgeoise narrow mindedness alike, flees the German provinces for West Berlin. A tour de force through the glorious dirt of West Berlin ensues. Full of sex, drugs, love and PUNK.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.