Oskar Roehler

actor

Роденден: 1959

Актерот:

 1. 1. Terror 2000 (1992), филм
  ...
  Reporter
 2. ...
  Riefenstahls Assistent

Режисер:

 1. 2. No Place to Go (2000), филм
 2. 3. Beloved Sister (2002), филм
 3. 4. Angst (2003), филм
 4. 7. Lulu and Jimi (2009), филм
 5. 12. Enfant Terrible (2020), филм

Сцеарист:

 1. 1. Terror 2000 (1992), филм
 2. 4. Angst (2003), филм
  ...
  (collaborating writer)
 3. 7. Lulu and Jimi (2009), филм
  ...
  (writer)
 4. ...
  (collaborating writer)
 5. 11. Enfant Terrible (2020), филм
  ...
  (story)

Продуцент:

 1. 1. Terror 2000 (1992), филм
 2. 2. Lulu and Jimi (2009), филм
  ...
  co-producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.