Содржина

The life and the impact of iconic German New Wave director, Rainer Werner Fassbinder.

Слики

Enfant TerribleEnfant TerribleEnfant TerribleEnfant Terrible

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пред портите на вечноста (2018)

  image
  Во селата Арл и Овер-сур-Уаз, едни спрема Винсент се однесуваат љубезно, а други брутално. На луѓето им е страв од неговите мрачни промени во расположението....
 • Авијатичарот (2004)

  image
  Хауард Хјуз, најбрзиот човек во воздухот и најбогатиот човек на земјата. Снимаше неверојатни филмови, ги шармираше прекрасните холивудски старлети и изгради...
 • Возвишување: приказната на хауард винстон (2010)

  image
  Порастот на британскиот шампион. Филм базиран на вистинска приказна. Младиот Хауард Винстон, еден од најталентираните млади аматерски боксери. Момче од Мартир...
 • Бизнис клуб Далас (2013)

  image
  Рон живееше без кочници но по една вест мораше да се соочи со суровата реалност. Кога животот му даде само уште една шанса, почнува да прави се што мора. Филмот е...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.