Содржина

Млад човек се бори со притисокот околу грижата на својот смртно болен татко додека се обидува да ја открие тајната што татко му сака да ја скрие од него. Приказната добива драматичен пресврт кога се појавува стариот пријател на татко му.
Одговорностите на Џонатан не кореспондираат со неговите 23 години, затоа што деновите му започнуваат и завршуваат со грижа за болниот татко Бургхарт, како и со водење на семејната фарма со тетка му Марта. Како што минува времето и состојбата на Бургхарт се влошува, Марта ја најмува Анка, медицинска сестра која помага во грижата за него, а во која се вљубува Џонатан. Додека нивната врска се развива, емоционалната дистанца на Бургхарт од неговото семејство открива страшна тајна, тајна што ќе се обелодени со доаѓањето на Рон, стар пријател на Бургхарт. Дознавајќи ја вистината, дали Џонатан ќе може да му прости на татко му?

Слики

ЏонатанЏонатанЏонатанЏонатанЏонатанЏонатанЏонатанЏонатанЏонатанЏонатан

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Гран Торино (2008)

  image
  Клинт Иствуд, режисерот добитник на награда од Академијата се враќа на режијата и актерството, за првпат откако беше номиниран за оскар во Девојка од милион...
 • Pesha e kohës (1988)

  image
  The modernization of agriculture and animal husbandry, and herding as a new phenomenon in the late 80s in Albania, will be the concern of a new chairman of the...
 • Мамбо (1954)

  image
  Драма. Гиованна је продавачица и страствена плесачица. Њезин пријатељ Марио гура је у загрљај Енрицу, богатом племиќу који је не реагира на њезино удварање....
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.