poster

Brecht

Brecht (2019)

Драма, Документарец, Историски, Биографија | Германија, Австрија, Република Чешка
Режисер: Heinrich Breloer

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10

Содржина

Starting from the year 1956, Brecht's year of death, the film looks back on the time of the First World War and the life Bertolt Brecht in a mixture of fiction and documentary.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
  • За и против (2020)

    image
    Една проблематична забелешка е премногу: професорот Ричард Пол е во опасност да биде исфрлен од својата работа откако ја навредува студентката по право Наима...
  • Сафари (2016)

    image
    Улрих Сејдлс прати богате туристе који одлазе на сафари како би убијали често угрожене врсте. Неки од њих само траже трофеје, док други у томе уживају. Чак и ако...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.