Содржина

This movie, set in the 19th and 20th Century, follows the life of the german artist Paula Modersohn-Becker. It especially focuses on her most productive years in Worpswede (Germany) and Paris (France). One central topic is the discrimination of women in the world of art, while the story also follows Moderson-Beckers relationships with other artists and poets of her time, friends and family.

Слики

PaulaPaulaPaula

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Професорот и лудакот (2019)

  image
  Професор Џејмс Мари започнува акција за собирање на зборови за првото издание на Оксфордскиот англиски јазик во средината на 19. век. На неговата адреса набрзо...
 • Електрични живот Луја Вејна (2021)

  image
  Изванредна истинита прича о ексцентричном британском уметнику Луја Вејну, чије су разигране, понекад чак и психолошке слике помогле да се заувек промени...
 • Никаде во Африка (2001)

  image
  1938. Еврејско семејство емигрира во Кенија бегајќи од нацистичка Германија. Губењето на домот и нивната неможност да зборуваат за тоа го загрозува нивниот брак....
 • Кралица (2006)

  image
  Добитничката на „Оскар“ за најдобра женска улога, Хелен Мирен носи магична изведба во „Кралица“, провокативна приказна зад една од најјавните трагедии на нашето...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.