Содржина

Источни Берлин 1960-тих. Град је подељен измеѓу две супротстављене идеологије, а породице и нормални људи су наставили да воде своје животе под комунистичким режимом на најбољи начин на који су могли. И поред рестриктивног режима било је простора за љубавне приче. Еуроцханнел вас позива да проживите Берлин, Боксхагенерплац.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Обложување на столетието (2015)

  image
  Во 2006-2007 г., група инвеститори се обложуваат против пазарот на хипотеки на САД. Во нивното истражување откриваат колку е дефектен и корумпиран тој свет.
 • Сѐ за мене (2018)

  image
  Долината Рур, Германија, во 1972. година. Ханс-Петер е дебеличок деветгодишник кој расте во сигурноста на семејството и роднините кои обожаваат забава. На прв...
 • Буре барут (1998)

  image
  Радња филма дешава се у Београду средином деведесетих година XX века, када бруталност и насиље постају део свакодневне реалности. Низ одвојених прича меѓусобно је...
 • Вработен на месецот (2004)

  image
  Дејвид (Мет Дилон) е 30-годишник со идиличен живот. Работи како менаџер во банка, а животот му е речиси совршен сѐ до денот кога добива отказ. Тогаш го напушта и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.