poster

Меин Фухрер: Истински истинска истина о Адолфу Х

Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler (2007)

Драма, Bоени, Комедија | Германија
Режисер: Dani Levy

рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(6 гласови)

Содржина

Берлин крајем 1944. године. За Нијемце рат је изгубљен, а Реицх је у рушевинама. Хитлер би требао одржати велики новогодишњи говор пред масама, али због депресије и недостатка самопоуздања није у стању. Гоеббелс тада ангажира жидовског глумца Грунбаума из концентрацијског логора да подучава диктатора у говорништву. Но, Грунбаум се мора суочити и с Хитлеровим психолошким проблемима, несретним дјетињством и љубавним неуспјесима у кревету…

Слики

Меин Фухрер: Истински истинска истина о Адолфу ХМеин Фухрер: Истински истинска истина о Адолфу ХМеин Фухрер: Истински истинска истина о Адолфу ХМеин Фухрер: Истински истинска истина о Адолфу ХМеин Фухрер: Истински истинска истина о Адолфу ХМеин Фухрер: Истински истинска истина о Адолфу Х

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Совршен ден (2015)

  image
  Во 1995 година, некаде на Балканот, еден тим хуманитарци, предводен од Мамбруо, се справува со неочекувани кризи и со бирократијата во воената зона на...
 • Довиѓења, тамо горе (2017)

  image
  У новембру 1919. двојица преживелих из ровова смишљају шему са споменицима ветеранима. Један је изузетни дизајнер, а други скромни рачуновоѓа. У Француској...
 • Му служев на англискиот крал (2006)

  image
  Дали е можно да се биде келнер, па да се стане менаџер на хотел, а на крај да се изгуби сè? Можно е! И не е ни толку тешко. Ако ви треба доказ, филмот „Му служев...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.