рејтинг: 6.3/10

Содржина

Three sisters, two of whom haven't spoken to each other for many years, meet at the 100th birthday of the eldest of them. Together they relive a century of fateful events, scandals and missed opportunities.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Солунски атентатори (1961)

  image
  Радња се темељи на истинитим догаѓјима који су се године 1903. збили у Солуну, тада под влашќу Османског Царства, а непосредно пред избијање Илинденског устанка....
 • Потрага за џиновском лигњом (2011)

  image
  Помоќу нових камера, покушаќемо да пронаѓемо неухватљивог поморског џина, пратеќи сјај биолуминесценције. Џиновска лигња једна је од најмистериознијих животиња на...
 • 13 дена (2000)

  image
  Политички трилер за најнапнатиот момент во Студената војна - 13-дневната кубанска ракетна криза во 1962 година. На 13 октомври 1962 година, американските шпионски...
 • Професорот и лудакот (2019)

  image
  Професор Џејмс Мари започнува акција за собирање на зборови за првото издание на Оксфордскиот англиски јазик во средината на 19. век. На неговата адреса набрзо...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.