poster

Ото: Истражувачот на длабочини

Deep (2017)

Анимација, Комедија, Семеен, Драма, Авантура | Шпанија, Белгија, Швајцарија, САД, Кина, Обединетото Кралство
Режисер: Julio Soto Gurpide
CineStar TV2 | 10.7.24 | 18:25


рејтинг: 4.2/10
Оценка на корисникот: 9/10
(5 гласови)

Содржина

Во 2100. година луѓето ја напуштиле Земјата. Колонијата екстравагантни подводни суштества сѐ уште живее во најдлабоките делови од океанот. Дел од тоа друштво се авантуристички настроениот октопод Ото, несмасната рипка Иво и нервозното морско ракче Алис. Кога нивниот дом несреќно ќе настрада, чуварот на морското дно Кракен ќе ги испрати Ото и пријателите во потрага по нов дом. Неверојатна подводна авантура проследена со музика и забава.

Слики

Ото: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочиниОто: Истражувачот на длабочини

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Брзиот Ози (2016)

  image
  Животот на мирољубивиот бигл Ози ќе се преврти наопаку кога неговото семејство ќе реши да оди на долго и далечно патување. Проблемот е што таму каде што одат,...
 • Големата авантура (2019)

  image
  Забавна авантура од сценаристот на „Мадагаскар“. Неверојатната приказна започнува кога штркот по грешка го доставува бебето-панда на погрешна адреса, кај...
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
 • Радознали Џорџ: На запад, и то дивљи (2020)

  image
  Џорџ и Мајк путују на фарму роѓаке Џини очекујуќи опуштајуќи викенд у природи, али планови се мењају када њене животиње са фарме побегну у велику дивљину. У...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.