poster

Балада о Грегориу Кортезу

The Ballad of Gregorio Cortez (1982)

Режисер: Robert M. Young

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Након што је оптужен за убиство адвоката 1901. године у Тексасу, мексичко-амерички фармер бежи и успева избеќи велику потеру која је трајала две недеље, пре него што је коначно заробљен.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Домаќин (2013)

  денес
  image
  Шта када би вам све што волите било одузето у трен ока? «Домаќин» је нова епска љубавна прича ауторице «Сумрак саге» Стефани Мејер. Када невидљиви непријатељ...
 • Џуманџи: Добредојдовте во џунглата (2017)

  денес
  image
  Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови...
 • Затура: Вселенска авантура (2005)

  денес
  image
  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.