рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(150 гласови)

Содржина

Кијану Ривс се враќа во новото продолжение на „Џон Вик“ и повторно изгледа одлично во костум, но сега има ново куче, непогрешливо ја погодува целта и сѐ уште се обидува да се повлече.
Легендарниот платен убиец Џон Вик е принуден да се врати од пензија откако поранешен соработник ќе побара од него помош за да може да го преземе управувањето со тајното друштво кое раководи со сите најсмртоносните платени убијци во светот. Џон Вик тргнува за Рим во убиствена експедиција.

Слики

Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Foto: RTL / © 2017 Concorde Filmverleih GmbH / Niko TaverniseЏон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2Џон Вик 2

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.