СОДРЖИНА

Откако еден успешен њујоршки маркетинг-директор (Вил Смит) доживува лична трагедија, тој паѓа во длабока депресија. Но, кога почнува да пишува писма до љубовта, времето и смртта, тоа му помага да се справи со тагата.
Кога еден успешен њујоршки маркетинг-директот доживува голема трагедија, тој се повлекува во себе. Додека неговите загрижени пријатели очајнички се обидуваат да комуницираат со него, тој почнува да бара одговори во пишувањето писма до љубовта, времето и смртта. Но, кога неговите текстови почнуваат да му даваат одговори, тој почнува да го разбира својот живот и да сфаќа дека и најголемата загуба може да открие моменти на значење и убавина. Вил Смит е главниот лик во оваа драма во која играат и добитничката на „Оскар“ Хелен Мирен, Наоми Херис, Мајкл Пења и номинираните за „Оскар“ Едвард Нортон и Кира Најтли.

Слики

Скриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавинаСкриена убавина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Блазе си ти (2007)

  четврток
  image
  Познат играч на покер се обидува да освои турнир во Вегас, но истовремено ја губи битката со своите лични проблеми.
 • Мил Џон (2010)

  четврток
  image
  Еден војник кој е дома на отсуство се вљубува во конзервативна студентка. Наместо да се ѝ се врати, тој повторно се пријавува во војска по нападите на 11...
 • Day (2011)

  четврток
  image
  Armel Hostiou's haunting study of urban alienation follows three characters-a woman, a man, and a child-over the period of a single day in Paris. They don't know...
 • Полнолетство (2018)

  четврток
  image
  Филмот е страстен портрет на младината што се одвива во Вако, Тексас. Избркан од дом на 18 години, Ричи се судира со тешкотиите и искушенијата на поинаквиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.