poster

Витез без оклопа

Knight Without Armor (1937)

Режисер: Jacques Feyder

рејтинг: 6.8/10

Содржина

Због тога што личи на Руса, А.Ј. Фотхергилл ангажован је за шпијунирање револуционарног покрета у Русији 1913. године. У Сибиру, у затвору је постаје као револуционар, све до побуне 1917. године. Усред превирања и граѓанског рата, покушава побеќи из Русије уз прекрасну грофицу Александру, коју спасава од бољшевика...

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • 13 дена (2000)

  image
  Политички трилер за најнапнатиот момент во Студената војна - 13-дневната кубанска ракетна криза во 1962 година. На 13 октомври 1962 година, американските шпионски...
 • Добриот пастир (2006)

  image
  Едвард верува во САД и е подготвен да жртвува сѐ за заштитата на земјата. Како еден од основачите на ЦИА, Едвард е полн со идеали, но со тек на време неговата...
 • Прибежиште (2013)

  image
  Мистериозна млада жена пристигнува во мал град во Северна Каролина. Нејзината неподготвеност да се приклучи на заедницата покренува прашања за минатото меѓу...
 • Амбасадорот во Берн (2014)

  image
  Фиктивен приказ на нападот на унгарската амбасада во Бем во 1958 година. Филмот е врз основа на вистинита приказна за настаните по унгарската револуција во 1956...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.